Locatie
Rotterdam
In opdracht van Laurens verbouwden wij voormalige kantoorruimtes in hospice Cadenza Zuid tot vier nieuwe cliëntenkamers met eigen badkamer. Dit biedt extra ruimte voor persoonlijke en deskundige zorg aan mensen in hun laatste levensfase. De ruimtes werden volledig gestript en opnieuw ingedeeld met nieuwe wanden, plafonds en vloeren. Daarnaast zijn twee bestaande cliëntenkamers en een badkamer opgefrist met nieuw tegelwerk, een gietvloer en vernieuwd sanitair. Op de derde verdieping werd een oude cliëntenkamer omgebouwd tot een functionele werkruimte. In het hele gebouw is de verlichting vervangen door energiezuinige ledverlichting.
Om de zorgcapaciteit te vergroten en een comfortabele omgeving te creëren, startte een intensief bouwteamtraject van een jaar. In nauwe samenwerking met Laurens, de architect en Constructif werd het ontwerp afgestemd op de specifieke behoeften van cliënten en zorgverleners. Kostenoptimalisaties zorgden ervoor dat het plan binnen het beschikbare budget bleef. Omdat er geen bestek of werkomschrijving was, moest tijdens de uitvoering flexibel worden omgegaan met onverwachte uitdagingen, zoals de complexe verwijdering van oud leidingwerk om legionellarisico’s te voorkomen.
Binnen 11 weken werd de verbouwing succesvol afgerond. De nieuwe en gerenoveerde cliëntenkamers bieden een huiselijke, rustgevende omgeving waarin mensen hun laatste levensfase op een waardige en comfortabele manier kunnen doorbrengen. Dankzij een zorgvuldige afwerking en aandacht voor detail is een warme en serene sfeer gecreëerd. De opdrachtgever is zeer tevreden met het eindresultaat.
Locatie
Rotterdam
Zorg
Opdrachtgever
Laurens Stichting
Oplevering
2024
Architect
Sjouke Westhoff
Adviseur
-
Kenmerken
Merwedestraat 86
3313 CS Dordrecht
Postbus 3008
3301 DA Dordrecht
© 2025 Constructif. Alle rechten voorbehouden.
Design & realization MM creative agency